Monday, May 30, 2011

Korporatiivne Mahemajandus v1.0



Toetudes vikipeediale tähendas juba cherokeede poolt kasutuses olnud sõna "sustainability" jätkusuutlikku arengut või säästvat arengut ehk mahemajandust. Liikumine mingis suunas on sõna tüve sisse igatahes selgelt raiutud. Mina lisaks siia omaltpoolt veel märkuse, et see liikumine võiks olla ajudega ehk teisisõnu läbimõeldud ka keskkonna heaolu seisukohast, et ei tuleks jälle kuskil mingi masstoode turule, mis tekitab vaid illusiooni säästlikkusest.
Taamal paistev rapispõld on tegelt väga kurikuulus näide sellest, kuidas taheti head aga mõeldi vaid oma rahakotile. Vähemalt tundub see nii mulle hetkel, mil tema kasutuselevõtt massprobleemidelahendajana on alles algfaasis ehk versioon ühe juures. Mida põlvkond edasi toodet aga arendada, seda reaalsemaks muutuks ka säästev areng. Versioon kolm peaks juba murrangu tooma, kuid sinnani on vaja ka elada/jõuda.
Ja selleks, et ootamine oleks igatepidi tõhus avasin ma näitlikult pildil open office tüüpi kodukontori, kus füüsiline tegevus hoiab keha ja meele teravana ehk teisisõnu aitab kaasa oodatavale arendustegevusele. Läpaka jaoks vajaliku energia saan ratast vändates, ning kui kõht tühjaks läheb, siis sobib ratas ka tavalise sõiduvahendina kodupoes ära käimiseks. Muidugi võiks ju oma põllulapi ka rajada, kuid seda siis juba edasiste arengutunnuste ilmnemisel. Egas linnavurlest ole kerge taas isemajandavaks inimisiksuseks saada. Põhiline aga on, et liikumine selles suunas toimub.

PS. Selle pildi õnnestumisele ja kogu rattaralli nädalavahetuse elu mugavaks kujundamisele andis väga olulise panuse mösjöö Henri H. Suured Tänud takkajärgi selle eest. Õunakook jõuab varsti sinuni :)

Sunday, May 29, 2011

Korporatiivne Mahemajandus versioon beeta


Kesselaualb köögis??....
Kessetrennibrapsipõlluääres??....

Tsiteerin lõiku varvimaailm.ee lehelt..."Värvidemaailmas iseloomustab sinine värvus depressiooni, kurbust. Võib-olla on see "blue" tähendus laenatud ameerika cherokee indiaanlastelt, kellele sinine sümboliseeris ebaõnne, läbikukkumist, pettumust või rahuldamata kirge."
Sinine värvus on omane ka ettevõtlike inimisiksuste grupile - korporatiivsetele sellistele, mis kahtlemata paneb teatava jälje külge nii minu kui ka paljude teiste inimeste elustiilile (paratamatus?).
Õnneks see pilt on veel  kategooria järgi siiras "fun", kui kasutada teist, kindlasti ka ameerika cherokeedega seotud laenu. Rattaralli lähenes täie hooga ja õnneks on ka seal palju ettevõtlikke inimesi, kes tunnevad mõnu kooshigistamisest 65 kilomeetri jooksul. Ütleme, et see tegevus mahub siis selle rahuldamata kire kategooria alla.
Jääge meie kanalile, varsti saab selgemaks kuidas selle pildi idee nii mahemajanduslik on, et lausa oia ja geela.

Friday, May 27, 2011

Tants klavessiini ümber







Ükspäev oli täielik inspiratsiooniauk.
Pimedam kui kõige mustem Must Auk
Vaatad üles kuid miskit sind ei koti
vabalt võiksid kodustada roti

Klaariks pilk sai päevi kümmet hiljem
äääämittekuratmiskieiriimusiljem
nii ma sain taas kätte soone, mis tundus lännu
eplik poiss see tuli ja kinkis mulle kännu

Äje

Monday, May 23, 2011

Mõttesisu



Mõttesisukaid postitusi peab ootama. Neid peab ootama sama järjekindlalt kui taevalaotust enam vähem ühtlaselt katvat pilvetupsude kogumit, mille pragudest moodustub sinakas taevajärvistu ja millele annab oma soojaka tooni tupse altpoolt oma suva järgi võõpav õhtupäike. 

Kindlasti ei ole mõttesisukad postitused võrreldavad tööstuslikes kogustes ulludelt päevadelt kojuveetava tualettpaberivirnaga. Neid ei saa toota liinitöö põhimõttel ja pärast veega alla lasta. Samas õige hetke tabamisel pakutav nauding on võrreldav mokaotsatäie "Laphroaig"-ga. Olgu öeldud, et viimane on üks kuradima vinge viskisort, mida hea kamraad Lauri kalamajast oli muga nõus ühel reedeõhtasel koosolemisel jagama. Täiesti õigustatult jääb pärast sellise kvaliteettoote proovmist mulje, et kogu see alkoleti virrvarr igasugu vannabii-viskidest kõlbabki vaid koolaga segamiseks. Koola ju tapab kõik muu. Koola - solkjookide kunn.

Raamat võib vahel olla samuti päris sisukas ajaviide. Harva küll, kuid vahel juhtun ka mina neid avama. No see värskeim leid tuli minu juurde ootmatult ühel õhtupoolikul kui Getter Marko suureks kurvastuseks ei toonudki üht surmani äraleierdatud „ma-tahan-sind-sa-vajad-mind, mu-keha-nii-kuum-kus-on-asja-tuum” tüüpi eurosüldifestivali masujärgsesse depressiivseid väikelinnu täistopitud, äsja jääajast vabanenud ning euroorjusesse langenud oravavabariiki.

Raud on Raua poeg. Mis siis, et üks leidis oma loominguliseks väljundiks pooliku kingaga sinisilmse kiilaspea, sammalpohlastunud habemega ravitseja ja üksindusparanoia käes vaevleva ning kätesoojendusmuhvi sees elutseva luuletaja ja teine jäi hoolimata kõigest vaid lootustandvaks kitarristiks. Head jutuvestjad on ses vahmiilis kõik. See kuidas Raud juunior suudab inimkeha kaunistavaid suguorganeid ja kõiksugu seksuaalakte sajas erinevas võtmes kirjeldada on omaette lugemisväärsus, kuigi samas jääb tunne, et muud ta justkui ei oskakski või püüakski mulle rääkida. Ma vist elan mingil teisel planeedil. Kas tõesti on loomeinimeste elu ajal, mil nad midagi elusuurt ei tooda nii kuratlikult ühetaoline? Joomise, veel rohkem joomise ja nikkumise päralt, sekka ka nilbitsemine aega ja kohta valimata. Olen kogu aeg ekslikult arvanud, et selline käitumine pigem omane rullnokkadele. Oksele ajab. Ja see on hea, sest pärast on kergem olla ja edasi minna. Noja õnneks Raud päris kõikide eest ei kosta ka, kuigi kuratlikult palju tuttavaid nimesi tema jutust läbi käib.
Tulles tagasi loetu juurde, siis mida oleks veel oodanud, aga mida siiski ei tulnud oli kusemise ja sittumise fantastilise maailma lahtiseletamine tuhandel erineval viisil. Kõikidel äsja vanemateks saanutel on ju sellel teemal nii mõndagi pajatada oma pisipõnni näol, kuid arvatavasti kõige mahlakama ja sünonüümirikkaima teksti suudaks sellest välja pigistada just Raud.

Ma naudin ja vihkan samaaegselt seda raamatut. Ta on korraga väga ülbe, ühte auku panev ning jubedalt väsitav oma mitmekülgsest keelekasutusest pulbitsevate lausete tõttu. Raud sõna otseses mõttes loobib lugejale väsimatult lehekülg lehekülje järel pori näkku, kuigi mulle tundub see juba pigem lausoksendamisena. Kui lugejal õnnestub pärast seda nö. ellu jääda ja säilitada ka lugemistahe, siis on see protsess tegelikult nauditav. Mulle on siiani jõukohane üks peatükk päevas meetod. Ütleme nii, et niimoodi vähesel kujul Rauda tarbides ja lugemisvaheajal teda seedides hakkas mul temast hoopis parem mulje tekkima. Mehest, kes on endale ise kõvasti haiget teinud ja ei häbene seda tunnistada. Mehest, kes on endaga ära leppimas/leppinud ning võib seega südamerahus populaarsel talendikonkursil mitte milleski süüdi olevate laste peale röökida.
Ma ei tea, võibolla ma ei saa poindile üldse pihta, kuid see et Raud seal saates röögib on nüüd mulle palju arusaadavam ning tundub lausa hädavajalik olevat. Milleks sa siia tulid ja kelleks sa tahad saada? Tõesti või? Mine munni raisk!?

Mulle ei teki siiski tunnet, et Ott L või Birgit Õ küündiks kunagi samadele kõrgustele Ivo Linna või Els Himmaga, keda Raud oma raamtus kohalikuks eliidiks peab ja kes ka minu vaieldamatute favoriitide hulka kuuluvad. Selleks tundub see saateformaat liiga küündimatu olevat. Prove me wrong! Õigemini, kuna mina pole tegelt mingi ütleja siis - Prove yourself wrong!!!

Lootust tegelikult on. Ka tolle kitarristilubaduse poolt ellukutsutud Mr.Lawrence on ikkagi üle keskmise tasemega kohalik bänd, kelle parimad palad mul viimasel ajal tihti autos vahemaid läbides tuju tõstavad. Nakkavalt lihtsad ja lihtsalt nakkavad on need palad ja pealegi on võimalik võidu inglise keeles kaasa laulda ja Raua ilmselgeid keelevääratusi ja anomaaliaid oma võluva lauluhäälega korrigeerida.

Nonii. Punkt. Varsti jälle.

PS. Vabandan keelekasutuse pärast, kui see kedagi riivas. Mind küll riivas.

Thursday, May 5, 2011

Pilvemaagia






Noja jälle sai möllatud pilvedemaastikul, kuna võimatu on mitte pilvi pildistada kui sul on teleobjektiiv. Kõik pildid viimase aprilli hommikupooliku toodang.

Kuulsus härra Mänd




Eesti meediamaastikule on tekkinud uus tõusev täht - Urmas Mänd. Võinoh nii vähemalt arvab Eesti Televisioon. Mina siiski tean, et täpid olid seal nimes liialdus või nagu mu kolleegid tavatsevad öelda, et tegu on okasteta männiga.

Igathahes olgu kuidas oli aga eila, Mai neljandama päeva hommiku nii umbes kella 8:08 paiku esilinastus Terevisioonis üks klipp, mis tehtud tgelikult juba veebruari kuus Valgehobusemäe vaatetornist ajal mil päike uut päeva alustas. Ligi kaks tundi kannatliku külmatrotsi koos kamraadi Henri H.-ga andis tulemuseks paarikümnesekundilise hommikutervituse. Õnneks tuli äge kraam, mis tasus varajase tõusmise ja kannatliku ootamise kuhjaga ära.

Kuna klipiralli terevisioonis jätkub, siis on plaanis sinna ka uut kraami pakkuda, millest allpooltoodud lingi kaudu on võimalus saada ka ülevaade. Tehtud on see mu killukesel puhkusel Pivarootsi kandis ühes toredas mererannas. Seekord siis teemaks loojumine. Sooja oli oodates rohkem, ning seltsi pakkusid seekord kaks luike, kes oskuslikult siiski kaadrisse sattumist vältisid. Sellegipoolest traditsioonilise südamekuju jäädvustasin ma vähemalt mällu jäädavalt.

siin siis lingid. kõigepealt valgehobusemäe http://www.vimeo.com/21943296
ja siis veel pivarootsi http://www.vimeo.com/23229501